Úvod > O školce

O školce

Mateřská škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Obcí Moravskoslezský Kočov. Je to škola s celodenním provozem. Z historie vyplývá, že v roce 2009 se zastupitelstvu obce naskytla možnost koupit bývalý objekt prodejny smíšeného zboží se záměrem zřídit v ní obecní úřad a v podkroví mateřskou školu. Rekonstrukce budovy proběhla v roce 2012. Mateřská škola zahájila svou činnost 1. září 2013.  Budova se nachází v centru obce spolu s venkovním dětským koutkem, fotbalovým hřištěm, návsí a kulturním zařízením. V podkroví je velká herna dostatečně přirozeně prosvětlená okny ve štítě i střešními okny, sociální zařízení pro děti i dospělé, kuchyňka, jídelna s výdejnou. Šatna pro děti i personál se nachází v přízemí budovy.

Kapacita mateřské školy je stanovena na 23 dětí. Vzdělávací proces v mateřské škole se uskutečňuje v heterogenní třídě a je přizpůsoben individuálním a věkovým potřebám dětí. Mateřská škola je členem celostátní sítě mateřských škol se zájmem o ekologickou – environmentální výchovu – „Mrkvička“

Při pobytu venku děti využívají přírodní zahradu, na kterou se v roce 2014, 2015 a 2017 podařilo Obci získat dotaci z evropských fondů.
Na zahradě jsou vzrostlé listnaté stromy, ovocné stromy i jehličnany. Zahrada má několik zón, které využívají děti každodenně a které rozvíjejí u dětí smyslové vnímání, pohybové aktivity a pracovní návyky. (Záhony na pěstování bylinek a květin, ovocné stromy a keře, vrbový úkryt, řetězovou lávku, dřevěný xylofon, pískoviště, kopec s tunelem, ptačí budky, pergolu, dřevěný vláček, herní sestavu se skluzavkou, hmyzí hotýlek, šeptandu, vjemový chodník, kreslící tabule, vodní prvek, edukační otočný panel, kamínkoviště, kůlnu na nářadí, ohniště s lavičkami)

Kontakt s přírodou významně přispívá k duševnímu zdraví a pohodě. Zlepšuje vzdělávací výsledky, posiluje vztahy mezi dětmi i s učitelkami, rozvíjí emoční a sociální inteligenci. Zvyšuje zájem o objevování, hra v přírodě s přírodními materiály skvěle napomáhá všestrannému rozvoji dítěte.

Děti využívají také prostor za budovou Obecního úřadu a Mateřské školy, kde se nachází dětský koutek s herními prvky, asfaltová plocha, která slouží k jízdě na koloběžkách a odrážedlech a v zimním období děti využívají přilehlé fotbalové hřiště k bobování a sáňkování.

Dominantou, která je k vidění, je Uhlířský vrch. Jedna z nejmladších vyhaslých sopek, ze které je úžasný pohled na okolní krajinu a která vybízí k výletům a pozorování přírodních krás v okolí Moravskoslezského Kočova.

Identifikační údaje o škole

Název školy:  Mateřská škola Moravskoslezský Kočov, příspěvková organizace
Adresa školy: Moravský Kočov 200, Moravskoslezský Kočov 792 01
Zřizovatel školy: Obec Moravskoslezský Kočov
Právní forma: příspěvková organizace
Ředitelka školy: Naděžda Kočařová
IČO/DIČ: 71295020/CZ71295020
Provozní doba:    6,30 - 16,00
Číslo telefonu: +420 724 534 234
E-mail: ms.kocov@seznam.cz
Webové stránky: www.ms-kocov.cz

GDPR - informace

Informace o pověřenci pro ochranu osobních údajů podle Obecného nařízení EU 2016/679 o ochraně osobních údajů.

Pověřencem pro ochranu osobních údajů Mateřské školy Moravskoslezský Kočov, příspěvkové organizace je:

Ing. Jitka Steinerová, e-mail: jitka.steinerova@email.cz, ID datové schránky: 4uktnz3, telefon: +420 728 456 592

Sobota Skoro jasno 20/8 °C
Neděle Skoro jasno 24/8 °C